Karol Wójcicki

Pasjonat nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku.
Przemierza świat w poszukiwaniu najpiękniejszych zjawisk astronomicznych takich jak całkowite zaćmienia Słońca czy zorza polarna. Przynajmniej jedną noc w miesiącu spędza pod najciemniejszym, bieszczadzkim niebem fotografując Drogę Mleczną. Jednocześnie uwielbia leżeć na tarasie u siebie w domu, wypatrując sypiących z nieba meteorów.
Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował największe na świecie wspólne obserwacje nocnego nieba (ponad 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych.
Współpracownik Gazety Wyborczej. Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka. W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik,
Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

(fot. Andrzej Zawada)

Tomasz Ruszkowski

Biolog, popularyzator nauki, edukator, trener, freelancer. Demonstrator Grupy Pokazowej Centrum Nauki Kopernik. Twórca scenariuszy pokazów, wykładów i warsztatów naukowych. Laureat nagrody „Nordic Science Centre Forbund award for outstanding performance 2015”. Występował na festiwalach w Chorwacji, Estonii, na Litwie i Słowenii. Od 2010 r. przeprowadził ponad 1250 pokazów i 300 warsztatów naukowych. Przepracował prawie 1000 h w ramach Science Busking. Od 2016 r. wygłosił 34 wykłady i przeprowadził 65 h szkoleń.

Paweł Jaskólski

Już 22 września 2018 r.  pierwszy wykład inaugurujący. Poprowadzi Paweł Jaskólski z Stowarzyszenia „Heweliusze Nauki”. Archeolog, popularyzator nauki, edukator, trener – człowiek wielu talentów. Podczas studiów zajmował się archeologią doświadczalną i rekonstrukcją historyczną. W latach 2010-2018 był demonstratorem Grupy Pokazowej Centrum Nauki Kopernik. Twórca scenariuszy pokazów, wykładów i warsztatów naukowych. Występował na festiwalach w Estonii oraz we Włoszech. Od 2010 r. przeprowadził ponad 1400 pokazów i 650 warsztatów naukowych. Przepracował ponad 1000 godzin jako science busker. Od 2015 r. wygłosił 31 wykładów i przeprowadził 55 godzin szkoleń trenerskich.

Do zobaczenia 22 Września